Pokazywanie postów oznaczonych etykietą bisti. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą bisti. Pokaż wszystkie posty

27 gru 2018

PODSUMOWANIE 2018

Jak co roku reaktywuję blog tylko po to, by podzielić się z wami moimi ulubionymi płytami, książkami, filmami i ogólnie rzeczami, które zrobiły na mnie wrażenie w mijającym roku. Lista ma jak zawsze charakter wyjątkowo subiektywny. Zaczynamy!

PS. Zapraszam rzecz jasna do komentowania i dzielenia się swoimi odkryciami, gdyż nie jestem alfą i romeo i w natłoku zdarzeń mogłem coś naprawdę wyjątkowego przegapić.

Oczywiście we wszystkich kategoriach obowiązuje freestyle, czyli kolejność jest zupełnie przypadkowa.

MUZYKA 

1. Pejzaż - Ostatni dzień lata
2. Khruangbin - Con Todo el Mundo
3. Kaz Bałagane - Książę Nieporządek
4. Meek Mill - Championships
5. Pusha-T - Daytona
6. Nines - Crop Circle
7. VA - Charles Bals - Club Meduse
8. VA - Jeremy Spellacey - Crown Ruler Sound
9. 21 Savage - I am > I was
10. VA - Onda de Amor
11. Jay Rock - Redemption
12. VA - Under the influence vol. 6
13. Nu Guinea - Nuova Napoli
14. Freddie Gibbs & Curren$y - FETTI
15. Freddie Gibbs - Freddie
16. Ćpaj Styl - LATO W GHETTCIE 2018

FILMY 

Znów 2018 rok nie obfitował w jakąś zawrotną liczbę obejrzanych filmów i jak tak patrzę na różne podsumowania, to łapię się za głowę, bo nie znam czasem do 90% filmów z listy. Niemniej spróbujmy coś wybrać:

1. Der Hauptmann
2. Ballada o Busterze Scruggsie
3. Zimna wojna
4. Wojna Anny
5. Wyspa psów
6. Distaster Artist
7. Fokstrot
8. Donbas


SERIALE

Tu już zdecydowanie lepiej niż powyżej i tym samym śmiało mogę się pokusić o wymienienie rzeczy które wyjątkowo mi podeszły.

1. Ślepnąc od świateł
2. Umbre (starsze, ale świetne)
3. The Deuce (drugi sezon znaaaacznie lepszy od pierwszego)
4. BoJack Horseman
5. Bodyguard
6. Fauda
7. The Bureau (najlepszy szpiegowski serial od dawien dawna)
8. Atlanta
9. Babylon Berlin
10. Handmaid's Tale
11. Versailles (przegapiony, obłędny serial o młodości Ludwika XIV)


KSIĄŻKI


Większość ulubionych książek pochodzi z wydawnictwa Czarne i nie ma tu przypadku - tam po prostu mają nosa do świetnych autorów. 

1. Małgorzata Rejmer - Błoto słodsze niż miód. Głosy komunistycznej Albanii.
2. Mateusz Marczewski - Koliste jeziora Białorusi
3. Riad Sattouf - Arab of the Future 3
4. Justyna Kopińska - Z nienawiści do kobiet
5. Piotr Lipiński - Cyrankiewicz. Wieczny premier.
6. Tomasz Grzywaczewski - Granice marzeń. O państwach nieuznawanych.
7. Zbigniew Rokita - Królowie Strzelców. Piłka w cieniu imperium.
8. Beastie Boys Book: Michael Diamond, Adam Horovitz.

TEATR

W teatrze jestem raz na ruski rok i w moim przypadku można to rozumieć dosłownie, gdyż w 2018 w teatrze byłem dosłownie RAZ. Za to sztuka  - palce lizać. Teatralna adaptacja kultowego już KRÓLA Twardocha to zdecydowanie wspaniała sprawa. Wszystkim oczywiście polecam, bo wrażenia niezapomniane, gra kapitalna, a sama sztuka najwyższych lotów. 

IMPREZA

Wciąż wierzę, że najlepsza impreza dopiero przede mną, a najbliższa to już nasz Sylwester w Forum, na który z tego skromnego miejsca zapraszam Krakusów i wszystkich fanów The Very Polish Cutouts.















27 mar 2015

DIDŻEJE W MIEŚCIE BRESLAU



Dzisiaj po raz kolejny w przeciągu ostatnich 2 miesięcy odwiedzę Wrocław. Najpierw była Heca, a teraz Szklarnia. Wieczorem w zacnym towarzystwie znajomych i przyjaciół, czyli  -  NaphtablindlookJazxingNight ScopeLowhitey będziemy się bawić, mam nadzieję, do białego rana. Zapraszam wszystkich serdecznie na przybicie 5 i harce.

RSVP -----------> wydarzenie na fejsie

A oto ścieżka dźwiękowa:

13 mar 2015

IMPREZOWY WEEKEND


Na blog zaglądam coraz rzadziej, ale może to błąd, ponieważ w czasach ciętych przez Zuckerberga zasięgów czasem warto skrobnąć kilka dodatkowych słów na blogu, tym samym poszerzając grupę, do której można przekazać ważkie informacje.

A więc zaczynamy.

Jeśli jesteście w ten weekend Warszawie i zastanawiacie się co zrobić z wieczornym wolnym czasem, zapraszam na imprezy, na których gram i które z całego serca polecam. Można wpaść, zatańczyć, przybić 5 i dobrze się wyluzować.

Dziś zapraszam na PAMIĘTAJ O MELANŻU w Karowej 31, miejscu fajnym i z klimatem. Bal do białego rana, tańce na stołach, muzyczna rozpiętość i szafa gra.

Jutro z kolei dane mi jest grać w zacnej kompanii podczas TRZECICH  URODZIN TOWARZYSKIEJ, fajnego lokalu na mojej Saskiej Kępie. Obecność wskazana.

Potem na pewno spotkacie mnie na imprezie kolegów z Głębokiego Pasma w warszawskim lokalu Chmury, a więc GŁĘBOKIE PASMO: MAX GRAEF & DELFONIC | CHMURY

Widzimy się?

30 kwi 2014

PAMIĘTAJ O MAJÓWCE @ POMOST 511



Taka sytuacja, że dziś pierwszy raz gram w tym roku w plenerze, nad Wisłą, a dokładnie w miejscu, które nazywa się Pomost 511. W ubiegłym roku dane mi było tam gościć dwa razy i za każdym razem było rewelacyjnie. Mam nadzieję na powtórkę z rozrywki.

Super ekipa, słońce, majówka. Czego chcieć więcej?

SPRAWDŹ WYDARZENIE NA FB 



24 sty 2014

INVENT + BISTI @ BARSTUDIO 25.01.2013


W sobotę razem z Inventem zagramy w nowym fajnym miejscu - BarStudio , które mieści się w Pałacu Kultury. Po nas można spodziewać się dobrze zmixowanych nieoczywistych szlagierów i sporo ekłalizacji. Wpadajcie!

RSVP NA FB ----------> WYDARZENIE

10 sty 2014

HOUSE IS NOT A HOME # 3 FEAT. TELEPHONES (Norwegia/Sex Tags Ufo, Full Pupp)


Już jutro po raz trzeci odbędzie się nasza impreza w klubie Brzozowa 37.

RSVP na facebooku ----------> WYDARZENIE.

Trzymamy wciąż rękę na pulsie #lekarz i podczas kolejnej edycji cyklu, który tak fajnie przyjął się w Brzozowej 37, gościmy wschodzącą gwiazdę z dalekiej Północy. Telephones, bo nim mowa, zadebiutował w należącej do Prinsa Thomasa wytwórni Full Pupp, czym błyskawicznie zdobył sobie uznanie koneserów wysmakowanej elektroniki. Późniejsze wydawnictwo na Sex Tags Manii tylko potwierdziło ten status. Młodego Norwega propsują takie postacie jak: Gerd Janson, Axel Boman, Gatto Fritto, DJ Sotofett, Justin Van Der Volgen. Jego sety oscylują wokół piekielnej mieszanki z takich składników jak surowizna Chicago house, kolorowe Tropical techno, proto house i Italo disco. Podczas jego setów nie sposób się nudzić, o czym przekonacie się już niebawem.


Za deckami Telephonesa będzie wspierać ekipa HINAH czyli Mitura & Bisti oraz gościnnie Hory, do niedawna prowadzący popularną audycję ON&ON w Radio Roxy oraz połowa legendarnego niegdyś składu Pompon Music.


Na zachętę:

30 gru 2013

SYLWESTER W PARKINGU





Parking Bar to urokliwe miejsce, które pojawiło się na warszawskiej mapie klubowej jakieś pół roku temu. Mroczny, surowy wystrój, oryginalne drinki (alkohol podawany w słoikach) oraz urocza obsługa z miejsca podbiły serca stołecznych bywalców łaknących nowości. Nie bez znaczenia jest fakt, że miejscówka znajduje się na Nowogrodzkiej, z racji natężenia klubów nazywana (chyba krzywdząco) "nową Mazowiecką".
 
Ale do rzeczy. W Sylwestra będzie mi dane tam zagrać z Urbem (pamiętacie Dinal? Ano właśnie). Szykuje się naprawdę tłusta bibka, którą będzie napędzana przez nasz eklektyczny gust. Be there or be square.

RSVP ------------> SYLWESTER NA PARKINGU.

28 gru 2013

2013 W MUZYCE


Pokusiłem się o małe podsumowanie tego, co dla mnie było istotne w mijającym roku - muzycznie. Od chyba 3 lat nie zrobiłem żadnego podsumowania (#słomianyzapał), ale tym razem się udało. A to dzięki naciskom mojej agentury bukingowej.  Wyszło to dość zgrabnie. Ulubione kawałki, najczęściej słuchane płyty. Muzyczne tereny bardzo rozległe, bo taki też jest mój gust. O książkach, serialach i filmach skrobnę coś na początku przyszłego roku. Stay tuned.

Mój subiektywny przegląd muzycznych ciekawostek 2013 roku znajdziecie TUTAJ.

LINEOUT.PL Podcast 74: Bisti (Pamiętaj O Melanżu)


Jakiś czas temu nagrałem mix dla portalu Lineout. Warto posłuchać, bo to najlepsze co wyszło do tej pory spod mych rąk. Wiadomo, że gustuję w 4/4, a więc takie piosenki tam znajdziecie. Disco, house i poboczne. Wystarczy zresztą rzut oka na traklistę i wiecie wszystko. Polecam, sprawdzi się na parkietach i na domówkach.


28 lis 2013

BISTI/PRAKTIK - MUZYKA PRAKTYCZNA





Jakiś czas temu udało nam się z Praktikiem nagrać imprezowy miks. Z opinii postronnych wiem, ze wyszło nam całkiem nieźle.


Okładka nawiązuje wiadomo do czego.

W tym miksie wszystko co najlepsze: disco, house muzyka komputerowa oraz inne dobre numery. Mam nadzieję, że wam się spodoba.



Tracklist:

1. Rahaan - Clap your hands
2. Creative Swing Alliance - Get Down
3. UA - More Fry
4. Imagination - Burning Up (Koko edit)
5. Marc Evans - Supernatural
6. Archie Bell - Any Time Is Right (DJ Apt One Edit)
7. Frank Agrario - Disko Frisko
8. C.O.M.B.I. - No Give Up
9. Digital Needle - Mascara Life (ADN Edit)
10. JV - EditChannel XXX
11. THP Orchestra - 2 Hot 4 Love (Laura's cold bitch Edit)
12. Andy Ash - Untitled
13. Blue Boy - Sandman (Original 12' mix)
14. Ultracity - Delta
15. Chez N Trent - The Choice (Club Mix)
16. Cajmere & Gene Farris - Candy Store
17. Johnick - C'mon Give It Up

25 paź 2013

ON&ON @ Radio Roxy feat. Bisti


Jakiś czas temu gościłem w Radio Roxy w audycji Horego, czyli w ON&ON, gdzie zagrałem na żywca set pełen niespodzianek i stylistycznych wolt. Mix ów od jakiegoś czasu dostępny jest do odsłuchu i ściągnięcia, i do obu tych czynności Was serdecznie zachęcam.



Lista numerów:

Część pierwsza:

Peter Brown - Do you wanna get funky with me
Paul Nice - Break it down
Show & AG - Full scale
DITC - Day one
Płomień 81 - Muzyka (instrumental)
QNC - Repertoire (LP version)
OC - What I represent (feat. Buckwild)

 
Część druga:

 
Dook - Togo Disco (unreleased)
Funkoff - Turn on the love
Ben La Desh - Bohicon bossa
Ciara - Surgeon (B&S remix)
Mohamed Rouicha - Bismillah (Joystick Jay Edit)
Linkwood & House Of Traps - Barely eagle
Kon - Love youx forever
Touch Sensitive - Pizza guy (Lauer remix)
Coyote - Moving (feat. Nesreen Shah)
Francis Bebey - Coffee Cola (Young Marco mix)
Tornado Wallace - Space tropics
Invent - Newborn (feat. Novika) (unreleased)
Chymera - Caprica burning (Tuff City Kids remix)
Session Victim - Good intentions
Discodromo & Massimiliano Pagliara - Samba Imperiale (Original Mix)

 
Część trzecia:

 
Ptaki - Kalina (unreleased)
Justin Vandervolgen - Clapping song
Ditongo - Gattone
Armand van Helden - Play the world
Joshua - Come over to my place
Carter Bros - The Do
Jacques Renault - Try my love

 
Outro:
Ptaki - Jak Ptaki
Bob Chance - Wild Broken








15 wrz 2013

BISTI @ RADIO ROXY



Oto post numer 999. Dzisiaj od 22-24 będę miał niewątpliwą przyjemność zagrania na antenie Radia Roxy, w audycji ON&ON. Postaram się zagrać same dobre rzeczy i zaskoczyć doborem numerów. Całości oczywiście możecie posłuchać online, a dla spóźnialskich mój mix będzie potem dostępny na soundcloud. Stay tuned!

Wydarzenie ----> https://www.facebook.com/events/530761326996565/


26 lip 2013

POM W CUDZIE CZYLI PIKNIK ORAZ MUZYKA



To już jutro. Będziecie mogli kupić koszulki POM, kupić winyle, posłuchać dobrej muzyki, a wieczorem pójść w ostre tango przy najlepszej muzyce. Zapraszam ja, Bisti.

POM W CUDZIE CZYLI PIKNIK ORAZ MUZYKA

Wszystko wyjaśnia film promujący wydarzenie ----> http://vimeo.com/m/70618372

Część dzienna:

☛ Winylobranie
☛ Targi odzieżowe
☛ Muzyka z płyt winylowych
☛ Ładna pogoda
☛ Od 18 zagra wyłącznie z winyli Michaś


Część wieczorna:
♪♩♪♫♬♫♬♪♩

☛ 20 lecie przyjaźni Olgi i Mony ---> https://www.facebook.com/events/146296178903258/146775808855295

☛ Afterparty ekipy Pamiętaj O Melanżu - do tańca zagrają:

Urb (Dinal)
https://www.facebook.com/urbisadj

Bisti (POM)
https://www.facebook.com/bistimusic
www.soundcloud.com/bisti

www.facebook.com/plugandplay.official

www.facebook.com/pamietaj

POM W CUDZIE CZYLI PIKNIK ORAZ MUZYKA from Miron Chomacki on Vimeo.