15 lut 2009

FILMY: PART OF THE WEEKEND NEVER DIES ; POZWÓL MI WEJŚĆ ; SEKRETNE ŻYCIE PSZCZÓŁPart Of The Weekend Never Dies to fascynujący dokument o belgijskim duecie 2Many DJ's oraz o ich zespole Soulwax. Nakręcony w szybkim tempie, doskonale zmontowany, pokazujący życie didżeja/muzyka totalnie od kuchni czyli przygotowania do koncertów, ciężką pracę, trasę w autobusie, groupies, żywiołowe koncerty i inne ciekawostki. Całość bogato ilustrowana komentarzami znajomych muzyków, z którymi bracia Dewaele są w głębokiej zażyłości bądź też robili im remixy ; są to m.in. Justice, Klaxons, Digitalism, Kitsune, Busy P, Erol Alkan, Tiga, James Murphy z LCD Soundsystem. Fascynujący film i jeden z najlepszych filmów o muzyce ever.
Pozwól Mi Wejść to z kolei dramat/horror wprost ze Skandynawii a konkretnie ze Szwecji. Akcja dzieje się w roku 1984. 12-letni chłopiec, będący szkolnym outsiderem, poznaje dziewczynkę, wyglądającą na jego rówieśniczkę a tak naprawdę będącą wampirzycą. Wraz z jej pojawieniem, w okolicy zaczynają dochodzić do morderstw. Nietypowy horror,/thriller bo psychologiczny, dotykający problemów trudnego dzieciństwa, bolesnego dorastania, szkolnych upokorzeń oraz przyjaźni. Reżyser nie epatuje przemocą, hektolitrami krwi - liczy się klimat, gra aktorska i cała niesamowita otoczka. Film na pewno wybitny i taki, o którym się długo pamięta.


Sekretne życie pszczół to całkiem udany obraz osadzony w realiach południa USA lat 60-tych , czasów dyskryminacji i rasizmu. Bohaterką jest dziewczynka (świetna Dakota Fanning), która ucieka od swojego ojca-sadysty razem z opiekunką (Jennifer Hudson, aktorka-piosenkarka, która zaistniała w filmie "Dreamgirls") i znajduje opiekę w domu, w którym mieszkają 3 siostry (m.in. Queen Latifah i Alicia Keys). Bardzo przyzwoita produkcja, poprawnie polityczna (źli biali i dobrzy czarni) ze względu na temat, bardzo na czasie, jednak nakręcona bez "zęba" i bardzo staroświecko. Oglądnąć jednak można bez bólu.


Brak komentarzy: