31 mar 2008

Filmy: "It's a free world" ("Polak potrzebny od zaraz", "Knocked Up" ( "Wpadka"), "Oko"






























































W weekend 3 filmy. Pierwszy z nich to "Knocked Up", film na który miałem zamiar się wybrać będąc w Irlandii ale jakoś nie mogłem się przemóc. Reżyserem tej komedii jest twórca " 40 - letniego prawiczka", co stanowi swegpo rodzaju rekomendację (przynajmniej dla mnie). Temat filmu jest pozornie banalny - na imprezie ponętna dziennikarka ( smakowita Katherine Heigl ) poznaje mało atrakcyjnego kolesia, z którym w rezultacie ląduje w łóżku (zbyt dużo drinków = brak zahamowań seksualnych). Okazuje się potem, że gość, z którym dziennikarka się przespała nie założył gumki, z czego rodzi się (dosłownie) problem. Film ten jest makabrycznie śmieszny, poz płaszczykiem komedii przekazuje kilka oczywistych życiowych prawd, jest też lekcją miłości, odpowiedzialności, zaufania. Wszystko to podane bardzo lekko, przystępnie i niegłupio.


"It's a free world" (kolejne fantastyczne tłumaczenie na j. polski - "Polak potrzebny od zaraz") Kena Loacha porusza palący temat emigracji z środkowej Europy do Wlk.Brytanii głównie na przykładzie Polaków. Bohaterką obrazu jest Angielka, która na własną rękę zakłada agencję rekrutującą Polaków do pracy na Wyspach. Okazuje się w trakcie, że jest niewypłacalna, oszukuje pracowników, igra z ogniem - za co przychodzi jej słono zapłacić. Mocny film na aktualny temat, warto zobaczyć.

"The Eye" ("Oko")- remake azjatyckiego horroru z drewnianą Jessicą Albą w roli głównej. Film absurdalny i niedorzeczny. Straszna chała - nie polecam i wręcz odradzam.

Brak komentarzy: