21 paź 2008

NEW YORK TIMES O META-RAPIE
Opiniotwórczy dziennik NYT zajął się fenomenem internetowej popularności takich zespołów jak The Knux, Cool Kids, Plastic Little, Kidz In The Hall, Pacific Division itp. Nazywa ich twórczość meta-rapem, konkludując, iż twórczość ww. to hołd dla złotej ery hip-hopu przemieszany z dbałością o styl wizualny a także pewna nostalgia za starym dobrym rapem przejawiająca się w tekstach, doborze bębnów, sposobie produkcji.
Niestety dla niektórych to nie ma kompletnie sensu, ponieważ: "Po co te dzieciaki próbują odtworzyć zjawisko, którego nie doświadczyli empirycznie, to jest coś o czym nie mają zielonego pojęcia".
Znany DJ Cipha Sounds dodaje, że nowy prąd w rapie jest OK ale kompletnie nie nadaje się do grania w klubach ani też w komercyjnych radiostacjach.
Na dodatek większość z tak hołubionych on-line wykonawców wydaje single, epki, albumy w niezależnych wytwórniach i to w śladowych jak na rynek amerykański ilościach nie mając szans na szerszą dystrybucję. Jedynie The Knux ma kontrakt z majorsem (via Interscope) i szansę na większą karierę. Cały artykuł do przyswojenia
TUTAJ.

BONUS: KILKA EMPEFREES ARTYSTóW WYMIENIONYCH W ARTYKULE:

The Knux - Fire

Pac Div - Wake Up

Asher Roth - I Love College

Charles Hamilton - Starchasers

Brak komentarzy: