2 sty 2009

PODSUMOWANIE 2008: JORGE SAXON aka HORH aka DJ GEORGE (ĆMY, GALAPAGOS MANUFACTURE)
Jorge Saxon ztj. DJ George to postać może nie wszystkim znana ale na pewno kultowa dlatego też należy się jej szersze przedstawienie. W latach 90-tych założyciel (razem z Kostkiem) legendarnej już grupy koszalińskiej New Da Wont jako pierwszej wykonującej fuzję jazzu i rapu z użyciem żywego intrumentarium, świetny scratch DJ nagrywający razem z Yaro, Kayah, Edytą Bartosiewicz, Kasią Klich a obecnie z projektem Kazika Buldog (z nim właśnie na zdjęciu). Okazjonalnie raper - na pewno znacie go z tego hitu Liroya . Obecnie współpracujący z dwoma projektami - elektronicznym Galapagos Manufacture oraz bardziej spokojnym Ćmy. Jorge to mentor z czasów mojej młodości licealnej lat 90-tych, czasów klubu 36,6 kiedy to podrzucał mi kolejne gorące nagrania z Mo' Wax, Ninja Tune czy też rapowe klasyki. Wielki szacunek !!!! Zobaczcie co George ma do powiedzenia na temat roku 2008 w muzyce:


Rok 2008 nie był jakimś szczególnym rokiem pod względem muzycznym. Chyba, że ktoś za "szczególne" uważa np. koncert Nelly Furtado w Polsce, o którym było trąbione na lewo i prawo, że mega super bla, bla, bla, Timbalanda grającego z playbacku albo nową płytę Guns'n' Roses ;) nawiasem mówiąc szkoda, że nie produkowali jej np: Bracia Waglewscy albo Mr. Oizo z kolegami Kawińskim i SebastieNem :)


Z mnogości dźwięków sprzed lat oraz nowych rzeczy bardzo mnie ucieszył powrót Portishead z albumem -Third.

Kolejny raz nie zawiedli polscy jazzmeni, w labelu ECM ukazała się nowa płyta Marcin Wasilewski Trio - January.

Z lekka zmęczony plastikiem wszechobcnym w dzisiejszym hip-hopie, długo oczekiwalem na "The Renaissance" od weterana rapu Q-tipa z Tribe Called Quest i jak zwykle się nie zawiodłem.


NOWE i STARE płyty, które kręciły mnie w 2008r.

Sebastien Tellier - Sexualitty

Bullion - Pet Sounds In The Key Of Dee

The Herbaliser - Same As It Never Was

Dirty Beatniks - One One In The Shade

David Rubato - Circuit Lap two EP

V.A. - Disco Not Disco

V.A - Why Not Samba

Jazzanova - Of All The Things

V.A. - Maxi Japan!

SebastiAn - REMIXES 2008

Jako bonus klip Galapagos Manufacture do numeru INeed, brzmiący nieco jak We Are Your Friends.Brak komentarzy: